Přednášky

Pokud si chcete rozšířit znalosti mimo rámec výuky, realizujeme přednášky významných osobností nejen českého zdravotnictví. Přednášky jsou vždy zdarma, nabízíme na nich kávu či čaj a snažíme se Vám tím výuku trochu zpříjemnit. Máte tak jedinečnou možnost se v přátelské náladě dozvědět něco navíc. Abyste měli alespoň přibližnou představu, jaké přednášky máme už za sebou, čtěte dále.

Jaké přednášky již proběhly?

1. Neslyšící u lékaře

Na fakultu zavítala skupina neslyšících a jeden přednášející; společně byli schopni úžasným způsobem ukázat, jak velký problém pro neslyšící je třeba i banální návštěva lékaře. Měli jsme možnost si s neslyšícími pohovořit a dozvědět se, jak se máme jako lékaři k neslyšícím chovat tak, aby byla veškerá komunikace co nejméně problémová. Zároveň nás naučili také některé ze základních výrazů znakové řeči. A na konci této skvělé přednášky jsme jim mohli zatleskat způsobem neslyšících!

neslysici

 

2. Placebo a placebo efekt

Placebo je až přehnaně podceňovaný doplněk k ostatním lékům a nabízí rozsáhlé možnosti využití bez zbytečné zátěže pacientova organismu. A rozhodně málokdo tuší, že záleží třeba i na barvě, tvaru, obsahu či ceně pilulek!

placebp

 

3. Výživa pro mozek

Mozek si zaslouží naši maximální péči a bez správného paliva nemůže fungovat na maximální výkon. Co tedy dělat, aby Vám mozek fungoval na plné obrátky a Vy jste se mohli soustředit na studium? Přednášela Ing. Eva Skubidová z výživové poradny Sanvita.

mozek